W przypadku firm produkcyjnych program ochrony ubezpieczeniowej jest dosyć szeroki, opracowując go należy wziąć pod uwagę wiele ryzyk. W pierwszej kolejności oczywiście należy zadbać o ubezpieczenie majątku przedsiębiorstw i utraty zysku
Zakres ubezpieczenia powinien przede wszystkim uwzględniać ubezpieczenie od pożaru, wybuchu, deszczu nawalnego, huraganu. Te zdarzenia bowiem mogą skutkować największymi szkodami w majątku.
Dodatkowo powinien być wzbogacony o szereg warunków dodatkowych i klauzul, które gwarantują wypłatę odszkodowania z tytułu również poniesionych kosztów przy naprawie szkody, takich jak: koszty uprzątnięcia pozostałości po szkodzie, koszty utylizacji, ratowania mienia. Ubezpieczenie mienia powinno być uzupełnione ubezpieczeniem od utraty zysku w następstwie powstałej szkody w majątku firmy.
Do grupy ubezpieczanego majątku w ramach ubezpieczenia firmy produkcyjnej należą budynki, budowle, maszyny, urządzenia, środki obrotowe, mienie osób trzecich. Bardzo istotnym z punktu widzenia oceny ryzyka i warunków na jakie zostają przedstawiane oferty przez Ubezpieczycieli jest konstrukcja ścian i dachów budynków czy hal produkcyjnych. Bardzo ważne są zastosowane w nich zabezpieczenia przeciwpożarowe. Najlepiej oceniane są budynki o konstrukcji murowanej.
Posiadając duże doświadczenie w ubezpieczeniu hal o różnej konstrukcji ustalamy z Ubezpieczycielami również oferty na ubezpieczenie hal z płyty warstwowej.
Ponadto istotną kwestią jest bieżące utrzymanie porządku na terenie zakładu oraz posiadanie kompletu aktualnej dokumentacji obiektów, maszyn i urządzeń.
Po serii zdarzeń szkodowych jakie wystąpiły w ostatnim czasie zarówno w majątkach magazynowych jak i produkcyjnych Ubezpieczyciele bardzo szczegółowo przyglądają się obiektom przed przedstawieniem ofert ubezpieczenia.
Podstawowymi dokumentami jakie są wymagane do analizy są oczywiście aktualna instrukcja bezpieczeństwa pożarowego, komplet aktualnych badań budynków, instalacji oraz zabezpieczeń przeciwpożarowych. Dużą wagę Ubezpieczyciele przykładają do spełnienia przez właścicieli obiektów wymogu dostarczenia odpowiedniej ilości wody do celów gaszenia pożaru. Dlatego pieczołowicie sprawdzana jest nie tylko obecność, ale i wydajność hydrantów zewnętrznych.
Często nasi Klienci – producenci – ze względu na rodzaj używanych do produkcji surowców, materiałów zaliczani są do tzw. trudnych branż. Doskonałym przykładem są producenci zniczy lub producenci wyrobów z drewna. Przed przedstawieniem oferty Ubezpieczyciele poddają szczegółowej analizie ryzyko wystąpienia szkody w takim zakładzie. Obsługując Klientów z trudnych branż od wielu lat służymy poradą w jaki sposób odpowiednio przygotować się do pozytywnej oceny ryzyka przez rzeczoznawcę Ubezpieczyciela. Co ma ogromny wpływ na szansę i warunki uzyskiwanych ofert ubezpieczenia.
© 2022 CLIFF Broker ubezpieczeniowy Poznań. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat